Alan Tarama

Ankara Alan Tarama Çubukları

Ankara Alan Tarama Çubukları

Ankara Alan Tarama Çubukları Benzerlerinden çok farklı,bilimsel çalışma teorisine sahip olması 10mtMerdiven altlarında bakır borulardan imal edilmemiş, Süslü püslü laflarla pazarlanılmayan.

Her türlü mineralli arazide hatta hurdalık gibi zor şartlarda dahi altını net bir şekilde bulabilen, İçine konacak altın, gümüş, bakır gibi maddelerle net maden ayrımı yapabilen gerektiğinde sadece boşluğa giderek mezar bulabilen.
Kan gurubu gibi değişken şartlardan etkilenmeyen, tek kişi tarafından kullanılarak sizi başkasına muhtaç etmez.

Aramaya mutlaka şüpheli arazinin kuzeyinden başlanmalıdır. Bu başlangıç hareketinden sonra çubukların hareketi takip edilerek kapandığı alana kadar devam edilmelidir. Kapandığı noktaya değişik yönlerden gelinerek nokta sabitlenmelidir.
Ankara Alan Tarama Çubukları belirli bir alanda noktalamak yerine sık sık kapanıp açılıyorsa arazide aşırı mineral var demektir. Bu mineralin kaynağı toprakta bulunan maden curufları olabilir. Böyle durumlarda ellerinizin bir birine olan mesafesini biraz artırırsanız mineral etkilerinden kurtulmuş olursunuz.
Çubuklar iki yana açılırsa hedef geride kalmış demektir. Bu durumda yönünüzü değiştirerek hedefe yönelmeniz gerekir.
Alan Tarama Çubuğu içinde herhangi bir nesne yokken kapanıyorsa bu alanda boşluk var demektir. Çubuğun kapanma hızı ve kapandıktan sonra tekrar açıldığı nokta arasındaki genişlik size boşluk konusunda bilgi verir. Genelde mezarlar tam şekli ile dikdörtgen ortaya çıkarken derinlerdeki mahsen ve odalar dairesel olarak görülebilir.

Alan Tarama Çubuğu

Mahsen içi gömülerde çubukların içi boş dahi olsa belirgin bir sapma ile kapandıktan sonra aşağı bir kasılma hareketi görülecektir.
Alan Tarama Çubukları hazne bölümüne konulan nesne sizi benzer nesneye yönlendirir. Örneğin altın, gümüş, bakır tarzı nesneler hazneye konulduğunda sadece o nesnelere doğru bir hareket olacaktır.

Bazı durumlarda nesnenin oksidi toprağın başka bir noktasından kusma yaparsa yerde sapma olabilir. Bu sapmalar ortalama 1-2 metreyi geçmeyecektir. Yüzeye yakın gömülerde bu sapma oranı gömünün derinliği ile alakalıdır. Örneğin yarım metre derinlikteki bir gömünün oksit çıkışına bağlı sapması maksimum yarım metredir.

Bu sapmada genellikle kuzey yönündedir. Kazı sonucu boş çıkan noktalarda kullanıcı hatası yoksa güney kısmı kontrol edilmelidir.
Çubukların ilk kapandığı nokta ile tekrar açtığı nokta arasındaki mesafe malzemenin derinliğini verir. Örneğin Çubuklarınız bir noktada kapandı adımlamaya devam ettiniz ve bir metre sonra eski haline geldi ise aradığınız malzemenin derinliği yaklaşık yarım metredir. Bu tür ölçü alımlarında 4 ayrı yönden ölçü almak daha sağlıklı sonuç verecektir.
Alan Tarama Çubukları birlikte metal dedektörü taşımak daha başarılı sonuçlar verebilir. Özellikle dedektörle adım adım tarama imkanı bulunmayan arazilerde çubuklar sizi kolayca hedefe yönlendirir. Arazide hedef bölgesi dar bir alana sıkıştırıldığında metal dedektörü hedefi onaylamanızı sağlar.
Alan Tarama Çubuk kullanımında tecrübesi olmayanların oda içerisinde altın ve gümüşle pratik yapması tavsiye edilir. Çubuk kullanımı zordur ancak tüm diğer cihazlardan etkilidir. Özellikle boşluk bulma konusunda pek çok pahalı cihaz bile iyi bir çubuk kullanıcısı kadar başarılı olamaz. Profosyenel kullanıcılar 500 metre gibi uzak mesafelerden dahi tespit yapıp metalin cinsi ve derinliğini söyleyebilirler.

En İyi Alan Tarama Çubuğu

Çubukların kullanımında mutlaka beş parmağınızında çubuğa değmesine dikkat edin. Bu sizi yanıltıcı sinyal ve istem dışı çekimlerden korur. Üzerinizde altın ve gümüş bulundurmak acemi kullanıcılar için yanıltıcı olabilir.
Çubuk kullanımı uzun süreli kullanıma olanak vermez. Ortalama olarak 20 ‘şer dakikalık dönemler halinde mola verip bir süre sonra tekrar başlamak daha sağlıklı olabilir.
Ankara Dedektör Çubukları göbek hizasında veya daha aşağıda kullanırsanız suya , göğüs hizasında kullanırsanız sürekli boşluğa gider. Hazne içine metal konularak göğüs hizasına kaldırılırsa haznedeki metale gidecektir.
Çubuk kullanımında %50 çubuk, %50 kullanıcı iş yapar.

Alan Tarama İyi bir kullanıcı çubuklardan daima sonuç almıştır. İnternet ortamında madencilik sektörü ile uğraşan pek çok kişinin sınırsız maddi imkanlarla pahalı makineler alabilecekken Dowsing Rods denen bu çubukları kullandığını gösteren pek çok video mevcuttur.
Belirli kalıplara bağlı kalmak yerine kendi tekniğinizi geliştirmek sizi iyi bir kullanıcı yapar. Örneğin çubuk çekim hızı ile mesafe tahmini, çekim şeklinden derinlik okuma, Hedefin tespitinden önce çekim şeklinden su, boşluk veya metal olduğunu anlamak gibi.
Çubuk kullanırken arazideki engebe taş vs ye dikkat etmemek gerekir. Bu tür dikkat dağılmaları sizi yanlış hedeflere yönlendirebilir. Dingin bir ruh hali içinde çubukları yönlendirmeden çubukların sizi hedefe götürmesi beklenmelidir. Çubukta bir hareket yoksa o arazi boştur.

Israrcı olmamak gerekir. Çubukların kapandığı noktalar birkaç deneme ile onaylanmalıdır. Her seferinde aynı noktada kapanıyorsa doğru yerdesiniz demektir.

Etiketler

Ankara Dedektör

Ankara Dedektör, Türkiye’nin ve dünyanın tüm dedektör markaları ve modellerini bulur, test eder ve kendi platformunda satışa sunar. Ankara Altın Dedektörü, Ankara Define Dedektörü aradıysanız doğru yerdesiniz. Firmamız test etkinliğine katılmadığı hiç bir cihazı mağazalarında veya satış mecralarında pazarlamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button05330187102
Kapalı