Ankara Dedektör

Alan Tarama Cihazı Nedir ? 

Ankara Alan Tarama

Alan Tarama Cihazı Nedir, Alan Tarama, Alan Tarama CihazlarıAlan Tarama Cihazları, Alan Tarama, Alan Tarama Cihazı Nedir ? Bu yazımızda alan tarama cihazları hakkında genel bilgiler bulacaksınız.

Alan Tarama Cihazları, Alan Tarama, Alan Tarama Cihazı Nedir ?

Alan Tarama Cihazları

Ankara Alan Tarama Cihazları nın geçmişi 6000 yıl öncesine dayanır. İnsanlar belirli formlara sahip ağaç dallarını kullanarak su bulmayı keşfetmiş ve günümüzde ise bu mantık çalışan ile teknolojinin ışığı altında cihazlar üretilmekte ve bu cihazlar sayesinde sadece su tespit etmek için değil, yer altında var olan boşlukları, yoğun mineralleri, metal ve metal etkisine sahip elementleri ve en değerli metal olan altını bulmada büyük bir yardımcıdır.

Ankara Dedektör

Define aramalarında en çok kullanılan sisyemlerden En İyi Alan Tarama Cihazları toprak altında var olan defineleri ve boşlukları bulmamızda adeta bir klavuz görevini üstlenirler. Adeta bir avcının köpeği vazifesini görürler. Hedefi koklar ve o hedefe doğru ilerlemenizi sağlar.

Alan tarama cihazlarının defineye (hazineye) ulaşmada sadece yardımcı bir cihaz olarak kullanılmasını öneririz. Adında alnaşılacağı gibi büyük alanları (arazileri) tarar ve bu alanda uzun yıllar önce gömülmüş herhangi bir metal (define) veya boşluk var ise, kullanıcısını o Alana doğru yönlendirir ve hedefe yaklaştırır. Alan Tarama Cihazlarına güvenerek kesinlikle kazı yapılmamalıdır.

Ankara Alan Tarama Cihazları kullanımında amatör ve profesyonel kullanıclara göre tavsiye edilen sistemler vardır. Amatör kullanıcılarının veya çok fazla deneyim ve tecrübesi olmayanlar defineciler için alan tarama sistemlerinde karşılıklı iki kişinin alan tarama antellerini karşılıklı tutarak kullandığı sistemler önderilir.

Ankara Dedektör Bu sistemler etrafta herhangi bir hedef var ise o hedefe doğru istikamet verir.Profesyonel ve tecrubeli alan tarama kullanıcılarına ise; tek kişinin kullanabileceği şekilde tasarlanmış olan sistemler önerilir.

Alan Tarama

Bu sistemlerde alan tarama cihazı göğüs hizasında ve yere paralel bir şekilde belli bir süre bekletilir ve verilen yön sayesinde harekete geçilir. Bu sistemler oldukça hasas ve herkes tarafından kullanılması zor sistemlerdir.

Ankara Alan Tarama Bayii Kullanıcının cihazıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olması ve uzun süre gerçek arazide pratik yapması gerekçektedir. Aksi halde başarılı olması imkansızdır.

Bu sistemlerle hedefin noktalasal tespitini yapmak ve derinliği ile ilgili detaylı ve doğru bilgi almak neredeyse imkansızdır. Ancak bu alan tarama dedektörlerinin kullanıcısına fayda sağlayacağı kesindir.

Teorik olarak yer altındaki her metalin bir enerjisi oluşur. Biriken bu enerji yer altından 45 derecelik açılar ile her yöne doğru yayılmaktadır. Bu sinyaller yeryüzüne vardıkları sırada 90 derecelik dik bir açıya kavuşur ve takriben 100-180 cm daha yükselirler.

En İyi Alan Tarama Cihazları Bu noktadan sonra tüm sinyaller, dünyanın manyetik çekim prensibine uygun olarak pusulanın her şartta kuzeyi göstermesi gibi, kuzeye doğru yönelir. Ankara Alan Tarama Cihazları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Prensip olarak Alan Tarama cihazları, statik enerjiyi kullanıcısından veya teknoloji ve bataryadan direkt olarak alıp hareket kabiliyeti olan mekanik bir sistemle hedefin yaydığı frekansları algılayarak (koklayarak) yön gösterir.

İstenen doğru sonuca varmak için Alan Tarama cihazının gösterdiği yönleri ve çalışma prensibini iyi anlamak gerekmektedir.

Toprak içinde bulunan minerallerin çokluğu ya da yoğunluğu Alan Tarama Cihazının kararsız davranmasına sebep olabilir.

Yer altında bulunan metal kütlenin veya boşluğun uzun süre bulunduğu yerde hiç açılmadan duruyor olması, metal kütlenin etrafında manyetik bir alan oluşturacaktır. Bu “Manyetik Alan”, cismin toprak altında kalma süresi uzadıkça daha da genişleyerek büyüyecektir. Manyetik alanın, metal etkisi nedeniyle metal objeleri daha büyük veya daha derinden tespit edilmesine hem sebep hem de yardımcı olacaktır.

Alan Tarama Cihazı Nedir ?

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi hedef, burada metal bir obje, 45 derecelik açılar ile tüm yönlere enerji frekansını yaymaktadır. Yüzeye ulaşan bu frekanslar dik bir açıya kavuşur ve yaklaşık 100-180 cm kadar daha yükselebilirler. Daha sonra bu frekanslar, kuzeye doğru yönelme eğilimindedir.

Ankara Alan Tarama cihazları bu etki alanının içinde bulunmak, cihazın hedef kaynağına doğru yönelmesine sebep olacaktır. Frekanslar her yönden geldiği için bu alanda net tespit yapmak kolay olmadığı gibi tecrübe gerektirecektir.

Yer altındaki hedefin yaydığı frekanslar çeşitli büyük ve sert objelere rastlayabilir. Bu resimde de gösterildiği gibi bir kaya parçası hedefin yaydığı frekansını açısal doğrusunu saptırmaktadır.

Bu durumda hedefin tespiti mümkün olsa bile, noktasal tespitini yapmak ancak bir dedektör ile mümkün olacaktır. Alan Tarama Cihazı Nedir ? Hedef olarak nitelendirdiğimiz obje metal ya da boşluk olabileceği gibi, tabiatta benzer etkileri verebilen, yoğun mineralli bir kaya, su yatağı ya da büyük bir ağaç kökü de olabilir.

Ankara Dedektör Bu durumda Metal Dedektörleri metal tespit ve ayırım yetenekleri ile 3 boyutlu grafik gibi özellikleri sayesinde bulduğumuz obje için kazı yapıp yapmamaya karar vermemize kesin olarak yardımcı olacaktır.

Alan Tarama Cihazlarına güvenip kesinlikle kazı yapılmamalıdır.

Etiketler

Ankara Dedektör

Ankara Dedektör, Türkiye’nin ve dünyanın tüm dedektör markaları ve modellerini bulur, test eder ve kendi platformunda satışa sunar. Ankara Altın Dedektörü, Ankara Define Dedektörü aradıysanız doğru yerdesiniz. Firmamız test etkinliğine katılmadığı hiç bir cihazı mağazalarında veya satış mecralarında pazarlamaz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Sizden aldığım conrad 900 arkadaşa satmak üzereyim satar satmaz okm için tekrar geleceğim en kısa zamanda . artık müsait bir yer denk geldiğinde izinli kazı içinde nereye başvuru yapılır vs sizden yine yardım isteyeceğim Allah kısmet ederse .

  2. Yeraltı görüntüleme aldım iyiki tanımışım sizi .Herkeze tavsiye ediyorum .

  3. Sizden aldığım işaret çözümleri kitabı çok kişinin işine yaradı er konuda. Tşkler

  4. Benimde artık yanınıza gelme vaktim geldi üç,beş paramı toparladım alan tarama için

  5. Benim kardeşim dedektör aldı geçen arkadaşın yorumunu gördüm hakkatende dediği gibi türkiyede işini hakkıyla yapan tek dedektör firması . Böyle olursan para kazanırsın işte.Ramazan bitiminde bende minelab düşünüyorum yanınızdayım mutlaka

  6. 51 yaşındayım 30 yıldır dedektörlerle uğraşıyorum bu insanlar gibi işine bağlı bi firma görmedim helal olsun. Yedek parça ve dedektör garantisini türkiyede eksiksiiz uyglayan belkide tek firma. çalışmalarınızda başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Call Now Button05324667102